Aktualności

Victoria Siciny pokonana.

• autor: PetriC88, 2014-04-07 07:23

Kolejna wygrana Zadziora !
Zadzior Buczyna w 19.kolejce pokonał na trudnym terenie, wyjeździe Victorię Siciny 1:2 (1:1).
Początek spotkania rozpoczął się wyśmienicie dla Buczyny. Rzut rożny z lewej strony boiska, wrzuca Sebastian Jurak, jednak obrońca wybijający piłkę trafia w kolegę z drużyny, a piłka odbita od pleców obrońcy wpada do siatki i mamy 0:1 dla Buczyny. Gra w pierwszej połowie była wyrównana, okazje miał Zadzior jak i Victoria. Wyrównanie w meczu wpadło w 40' minucie, gdzie zawodnik Sicin dośrodkowuje z lewej strony lewą nogą, a źle pilnowany pomocnik przez Patryka Peszko zdobywa gola głową.

Druga połowa zaczęła się od zmiany, za Grześka Basałygę wszedł Jarek Biliński, który dał bardzo dobrą zmianę. W drugiej połowie Zadzior zaczął grać bardziej agresywnie jak i Gospodarze. Buczyna stwarzała więcej okazji podbramkowych od Sicin. W 61' minucie meczu, obrońca Victorii wybija piłkę głową, która spada pod nogi Patryka Peszko, a ten szybko zagrywa piłkę do czekającego na doskonałej pozycji Krzyśka Kotwasa, który wychodzi sam na sam z bramkarzem i daje prowadzenie 1:2 dla Zadziora Buczyny. Po tym golu na boisku pojawił się Marian Wywiał zmieniający asystującego przy pierwszej bramce dla Buczyny, Sebastiana Juraka. Buczyna miała jeszcze kilka sytuacji ale brakowało skuteczności. Pod koniec spotkania pojawili się na boisku Maciej Jurak oraz Oskar Szkudło, a zadownicy Sicin "przycisnęli" Buczynę, mając kilka okazji, w których pudłowali bądź interweniował nasz Maciej Krupa.
Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Gości, a więc Zadzior Buczyna przypisał sobie kolejne 3 punkty.

Buczyna jest aktualnie "na falii" i przez 4. kolejki rundy wiosennej zdobyli komplet punktów, czyli 12. W najbliższą niedziele, Buczyna będzie podejmowała u siebie Mieszko Ruszowice, które w lidze, niszczy każdego kto stanie im na drodzę lecz Zadzior zapewnia, że bez walki nie odda punktów.