herb Korona Czernina
ZADZIOR BUCZYNA   Korona Czernina

2014-05-11, 14:00

Czas spotkania: 94 min.

Przy niedzielnym spotkaniu Buczyny z Czerniną pogoda różna, na początku słońce, później ulewa, ostatecznie znowu słońce, jednak boisko grząskie. Jednak Buczyna spełniała jak zwykle swoje założenia taktyczne. To też pierwsza bramka spotkania wpadła w 5' minucie meczu. Rzut rożny dla Zadziora, dośrodkowanie Paweła Kiełba, piłka leci na krótki słupek, tam Patryk Peszko zmienia piłcę kierunek piętą, której nie sięga bramkarz Korony i mamy 1:0 dla Buczyny. Kolejna bramka wpadła w 14' minucie meczu, natomiast w wyniku nieporozumienia, obrońca Czerniny lobnął swojego bramkarza, z czego wpadła bramka samobójcza - 2:0 dla Buczyny. Bramka na 3:0 wpadła po akcji lewą stroną boiska, mianowicie Marian Wywiał zagrywa piłkę prostopadłą do Pawła Kiełba, a ten dośrodkowywuje na 11 metr, gdzie wbiegający Jarek Biliński pokonuje bramkarza, a bramka którą strzelił była ostatnią w pierwszej części spotkania.

Druga część spotkania zaczęła się od zmiany, mianowicie na boisku pojawił się Jakub Gąska, zmieniając Mariana Wywiał. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony, Krzysiek Kotwas, drybluje dwóch rywali, zagrywając do Pawła Kiełba, ten wrzuca piłkę na 6 metr, a świeżo wpuszczony Jakub Gąska zdobywa bramkę - 4:0. Dwie minuty później Czernina wyprowadza akcję po której napastnik wychodzi sam na sam, lobuję bramkarza Buczyny, jednak starający się wybić z lini piłkę Wardzała kapituluje i wbija "swojaka"0. Kilka okazji na zdobycie bramki miała Buczyna, jednak zabrakło wykończenia, bądź sędziowie odgwizdywali pozycję spalone. W 80' minucie meczu, akcja Czerniny, pomocnik oddaje strzał, piłkę odbitą rykoszetem przechwytuje napastnik Korony, i strzela w długi róg Macieja Krupy.
Końcowy wynik spotkania 4:2 (3:0) dla Zadziora Buczyna.

Bramki:
5' - 1:0 - Patryk Peszko (as. Paweł Kiełb)
14' - 2:0 - samobój (as. Patryk Potocki)
45' - 3:0 - Jarek Biliński (as. Paweł Kiełb)
46' - 4:0 - Jakub Gąska (as. Paweł Kiełb)
48' - 4:1 - Wardzała (samobój)
80' - 4:2 - Łukasz Janaszkiewicz (Korona Czernina)